Вартість терасної дошки

Перед покупкою дошки для тераси кожен споживач, порівнює різні варіанти покриття, технічні характеристики, склад, термін експлуатації і формує для себе уявлення про ідеальний матеріал і обгрунтованість його ціни. Пропонуємо провести порівняльний аналіз деяких покриттів і відстежити взаємозв’язок функціональних характеристик і ціни матеріалу.
Деревина, безумовно, екологічний матеріал, з натуральною текстурою, приємною теплою поверхнею. Найпоширенішими і доступними породами деревини для терасної обробки є модрина, сосна та дуб. Вартість варіюється від 600 до 800грн за м.кв. З недоліків даного покриття слід виділити низьку вологостійкість, схильність до грибкових утворень і гниття. Щоб захистити дерев’яну терасу необхідний постійний догляд, систематична обробка антисептичними засобами, лакування, шліфування, просочування захисними маслами. Догляд за дошкою на протязі всього терміну експлуатації вже через кілька років може значно перевищувати вартість самої дошки при укладанні. І навіть незважаючи на всі зусилля, дуже складно запобігти старінню дошки, втраті кольору, тріщинам й відколам на поверхні. Термін служби такої тераси не великий – 10-15 років але тільки при ретельному догляді. Ще один недолік матеріалу – високий ризик загоряння. Якщо ви плануєте зробити камін або поставити барбекю, то тераса з дерева не кращий варіант зогляду на пожежну безпеку.
Якщо ж обирати дерево екзотичних порід: іпе (лапачо), ірокко, білінг, массарандуба, мербау, падук, тик початкові вкладення в терасу зростають у декілька разів. Квадратний метр обійдеться від 2500 до 5000 грн. Плюс необхідно врахувати відходність, а вона може скласти до 70% (обрізка дошки до заготовки, прострожка, торцювання в розмір). Застосування деревини цих порід виправдане лише частково. Незважаючи на високу щільність матеріалу до 1000 кг / куб.м, він не може протистояти впливу навколишнього середовища. Специфічні масла в просочуванні ствола тропічних дерев деякий час захищають поверхню декинга, проте ці масла з плином часу вимиваються, і тераса вимагає систематичної обробки аналогічної звичайному деревному покриттю. До того ж висока щільність викликає певні складнощі при роботі з матеріалом:
- Короблення , викликане залишковою напругою деревини і нерівномірною вологістю (низька вологість – на поверхні, висока вологість – усередині);
- Довгий процес сушки, більше року, що не може не відбиватися на вартості.
- Запаковані дошки тропічної деревини, можуть прийти в непридатність через деформації.
- Навіть покладений і закріплений декінг може змінювати свою геометрію і в подальшому потребує заміни.
Оптимальним вибором для поціновувачів дерев’яної фактури і практичності є дошка з деревинно-полімерного композиту. Матеріал являє собою гармонійне і функціональне єднання деревини і пластика. ДПК, як правило, складається на 50-70% з деревної муки і на 30-40% з полімеру, 10-15% в його складі займають різні адитивні добавки, що захищають від впливу навколишнього середовища і підвищують термін служби. Придбати якісну композитну дошку можна від 1000-2000 грн за квадратний метр. Якщо врахувати, що матеріал не потребує подальшого коштовного догляду та обробки, стійкий до вологи та ультрафіолету, перепадів температури, не підтримує горіння, не жолобиться, не гниє, то вартість дійсно більш ніж виправдана терміном служби. Важливо розуміти, що ціна композиту не може бути менше звичайних деревних порід, адже в його склад крім деревини входить поліетилен, додаткові модифікуючі добавки. Більш низька вартість може означати, що їх використання занижено, чи склад взагалі не відповідає нормам. Отже, знижуються позитивні характеристики, зносостійкість і довговічність такого покриття. Головна умова довгого терміну служби тераси з деревинно-полімерного композиту, це правильна укладка з дотриманням необхідних компенсаційних зазорів і будівельних норм.
Сподіваюся, наші поради допоможуть визначитися з питанням: яку дошку вибрати для тераси?. Висока ціна матеріалу не завжди вказує на високу якість, занадто дешевий декинг не прослужать довго … Вибравши функціональний, практичний і економічний настил з деревинно-полімерного композиту ви позбавите себе від турбот, пов’язаних з доглядом і обробкою, забудете про сколи, занози і деформації. У вас ще не ДПК, тоді ми йдемо до вас