Матеріал для пірса. Палубна дошка.

Близькість до водоймища – це безумовно привілей будь-якого заміського будинку. Облаштування зони з прямим виходом до води є важливою частиною організації простору ділянки. Давайте розглянемо варіанти будівництва та оздоблення пірсів.
Найпоширеніший вид причалу – це пластиковий модульний понтон. Він являє собою конструкцію з плавучих платформ, які з’єднують берегову частину пляжу з глибоководдям водойму. З переваг такого причалу можна виділити:
- Мобільність (можливість перенесення в інше місце)
- Легкість зборки / розбирання (можна прибирати на зимовий період)
- І звичайно не висока вартість у порівнянні з причалом на палях із сталевих труб. Будівництво причалу з пальових фундаментів здійснюється за допомогою забивних або гвинтових паль. У першому варіанті металеві труби забиваються в грунт корпою (сваєбойною машиною), а в другому – паля вкручується в грунт вручну, завдяки конфігурації підставки зі спеціальною лопатою. Обидва варіанти, є капітальним будівництвом, демонтаж з подальшою експлуатацією не можливий. Важливим етапом будівництва пірса є його обробка. Вибір матеріалу обумовлений не тільки естетичними, але функціональними якостями. Найчастіше використовують палубну дошку. Її виготовляють з різних порід дерева, термодревесини або деревно-полімерного композиту. Кожен з матеріалів має свої переваги і недоліки.
Деревину місцевих порід для вистилання пірсу часто використовують через доступної ціни. Модрина, сосна, ясен, вільха, липа легко піддаються обробці, мають натуральний зовнішній вигляд. Однак до низької первісної вартості необхідно додати витрати на щорічний догляд за дошкою: шліфування, просочення, фарбування. Термін служби такої дерев’яної обробки 5-7років. На жаль, з часом натуральне дерево схильне до ссихання і розшарування.
Термодеревина досить цікавий матеріал, тому що є модифікованим аналогом звичайного дерева. Виглядає натурально, а служить довше через особливе просочення, зроблене ще на етапі виготовлення. Але так як це в першу чергу дерево, хімічні добавки з часом вимиваються, і через кілька років матеріал не зможе протистояти руйнівній силі природи. Термін служби термодеревини 10-15років залежно від породи і способу обробки.
Деревинно-полімерний композит являє собою органічне поєднання пластика, подрібненої деревини та адитивних добавок, які захищають композит від впливу навколишнього середовища, підвищують стійкість до старіння і деформації. Цей матеріал не сприйнятливий до вологи і ультрафіолету, не цікавий комахам і плісняві. Термін служби композиту, за умови дотримання норм укладання та експлуатації, більше 20років.
Варіантів обробки безліч, як і варіантів дизайну. Для самих незвичайних проектів слід вибирати матеріал, який добре піддається обробці і має широку кольорову палітру. У цьому аспекті палубна дошка з ДПК звичайно виграє, адже її різноманіття кольорів та фактур дозволяє експрементувати.